Motosiklet Güvenlik Ekipmanları

Hayatta kalabilmemiz kendimizi her türlü kaza ve riskten korumamız için kendi güvenliğimizi sağlayacak donanımı kullanmaya özen göstermeliyiz. Motosikletlerde arabalardaki gibi bizi koruyacak hiçbir şey yoktur bu yüzdende üzerimize giyeceğimiz güvenlik ekipmanları hayatımızı korumak ve kurtarmak amacıyla üretilmiştir.

                                        

Kask en önemli sürüş ekipmanıdır. Kasklar sadece hayat kurtarmaz, kaza anında yüzde, kafada ve boyunda oluşabilecek yaralanmaları da önemli ölçüde engeller.

Mont seçerken ise montun dirsek, omuz ve sırt korumaları olmasına özen gösterin. Yere düştüğünüzde alacağınız darbe, delinme ve sürtünmelerden sizi koruyacaktır. En önemli ayrıntılardan bir tanesi de seçim yaparken gece sürüşlerinde kolayca fark edilebilmek için reflektör şeridi yada bantlarına sahip olanları seçmenizde yarar var.

Eldiven kaza esnasında yere temas eden ilk uzvumuz genellikle ellerimiz oluyor. Kullanacağımız eldiven elimize tam olarak oturmalı, rahat olmalı ve bileğide kavramalıdır. Avuç içi bölgesindeki darbeyi önleyecek zırha sahip ve dikişlerinin de iyi olup olmadığına bakılmalıdır.

Bot veya Çizme koruma seviyesi yüksek bot-çizme kullanmaya özen gösterin. Bağcıklarının olmamasına, kaymaya ve sürtünmeye dayanıklı, bileklerinizi tamamen saran ürünleri tercih etmelisiniz.

Pantolon hareket özgürlüğünü kısıtlamayacak, ekstra diz korumalı ve su geçirmez olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Balaklava yüzünüzü rüzgar soğuk ve buhardan korumak için tasarlanmış bir üründür. Özellikle cildi hassas olanlar için kullanılması şart olan malzemelerden bir tanesidir. Yüz felcini önler.

Fiyat Listesi