Traktör T3 Motorun Hobi İle Başlayan Keyifli Yolculuğu

Traktör T3 Çok fonksiyonel arazi aracı (All Terrain Vehicle) 3 ve 6 tekerlekli modelleri de olmasına rağmen daha çok 4 teker olarak üretilen tek yada çift kişilik olmak üzere her türlü zeminde yol alabilen arazide, kırsalda, şehirde kullanılabilecek hobi aracıdır. 2 tekerlekli motosiklete binemeyenlerin veya risk olarak görenlerin tercih ettiği hobi amacıyla üretildiği için, özel eğitim almak gerekmeksizin herkesin kullanabileceği şekilde tasarlanmıştır. Korkmadan binebileceğiniz safari zevki yaşayacağınız, bolca keyif alacağınız bir araçtır. Traktör’lerin yeteneklerinin artması ile birlikte kullanım alanlarında da değişikler oluşmaya başladı. İlk etapta sadece arazideki basit işlerde yardımcı olmak üzere tasarlanan modeller ilerleyen süreçte eğlence, inşaat ve tarım gibi alanlarda personel ve teslimat nakliyesi gibi askeri görevler de almaya başladı.

Traktör T3 sürmeye başlamadan önce aracın kapasitesi ve teknik özellikleri hakkında bilgi edinilmelidir. Kaza durumunda hasarı en aza indirgemek için Bel koruma ve Kask kullanımına dikkat etmek gerekmektedir. Sürüş sırasında aykırı davranışlarda bulunmamak gerekir.

Traktör T3 motor tercihi edicek kişinin kullanacağı arazinin taşlıklı -balçıklı olup olmadığı arazisini iyi tanıması gerekmektedir. Çekiş kapasitesi, lastik büyüklüğü, 4 çeker veya 2 çeker’e uygunluğu gideceği yolun uzunluğuna göre yakıt deposunun büyüklüğü gibi seçenekleri göz önünde bulundurarak seçim yapmalıdır. Traktör T3’lerin Türkiye macerası 2000’liyıllarda başlamıştır. Dünya da %4 Türkiye de %1lik Pazar payına sahiptir.

Motorsiklet ehliyeti olan 16 yaşından büyük herkes kullanabilir. Bakanlık en son yapmış olduğu çalışmayla 4 tekerlekli arabalar sınıfına alarak A2 Ehliyet sınıfı sürücü belgesi olması, B ve E sınıfı ehliyetle kullanılmasına karar vermiştir. Ehliyetsiz olarak Traktör T3 motor kullanmanın cezası 2 bin TL.ye kadar çıkmaktadır. Bir başkasına ait atv aracı ehliyetsiz olarak kullanılırsa hem kullanana hem de motor sahibine ciddi oranda para cezası yazılıp aracınız bağlanabilir.

Fiyat Listesi